Комунальний заклад" Малотокмачанська загальноосвітня школа I-III ступенів" Малотокмачанської сільської ради Оріхівського району Запорізької області

     Зима, звичайно, чудова пора року, проте насолоджуватися її красотами іноді заважають дороги та тротуари, що перетворюються у морозну погоду у суцільну ковзанку. Тому варто поговорити про те, як вести себе під час ожеледиці, щоб не потрапити до травмпункту.
     Щоб зменшити ризик травм в ожеледицю дотримуйтесь таких порад:
*    Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву.
*    Руки повинні бути не зайняті торбами.
*    При порушенні рівноваги швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
*    Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров’я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов`язково перекотіться - удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.
*    Не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.
*    Обхо...

Автор: admin
Дата публікації: 30.11.2017
Кількість коментарів: 0

     Лев Толстой говорив: «Щоб повірити в добро, треба почати робити його.» Ми намагаємося доводити своє добро, щирість і милосердя. Тому, 3 листопада в школі відбувся благодійний ярмарок, завдяки якому були зібрані кошти. Учнівський комітет вирішив виділити частину грошей на подарунки Комунальному закладу «Оріхівський обласний центр соціально-психологічної реабілітації для дітей».

     В четвер, 23 листопада була організована зустріч активу школи з дітьми й вихователями цього навчального центру. Нас дуже тепло зустріли й провели екскурсію по закладу. Показали різні вироби з квілінгу, природних матеріалів, солоного тіста. Учні були вражені красою цих робіт і вмілістю вихованців. В цьому закладі ніби поринаєш в атмосферу спокою й гармонії, тому дітлахи, які там знаходяться, відчувають себе, наче вдома. В кінці зустрічі наші учні вручили подарунки: розмальовки, книги, гофрований, кольоровий папір, клей, набори бісеру на загальну суму в 1 тис. грн.

     Діти були раді нам...

Автор: admin
Дата публікації: 27.11.2017
Кількість коментарів: 0

     Перший сніг цього року випав зовсім несподівано. Це сталося 23 листопада. Зранку стояла похмура, але тиха погода. Після обіду з неба почали зриватися великі сніжинки. Вони падали на асфальт та майже не танули, тому на дворі було холодно. Миттєво все навколо вже побіліло, а перший сніг все йшов та йшов. Неначе великі білі «мухи» кружляли у повітрі.

     Школярі вийшовши на подвір’я милувалися несподіваним листопадовим дарунком природи. Діти з радістю вигукували : «З першим снігом!»

     У всіх навколо настрій став добрим, ніби святковим. Учні веселилися, раділи, а сніг сяяв у повітрі наче діамантовий дощ.

     Фоторепортаж ви можете переглянути у фотоальбомі: Перший сніг (2017 рік).

Автор: admin
Дата публікації: 27.11.2017
Кількість коментарів: 0

     Найвища цінність суспільства – людина. Проте з кожним роком збільшується кількість факторів, які негативно впливають на її життя і здоров’я. В більшості випадків ці фактори породжуються самою людиною: науково-технічним прогресом, діяльністю людини, її необачним поводженням з природою. Пожежа – це одне з найбільш розповсюджених небезпечних явищ, які виникають внаслідок легковажного відношення людей, зокрема дітей, до вогню. Характерною особливістю сучасного житла є наявність горючих матеріалів у вигляді меблів, килимів, книжок, одягу, іграшок, побутових приладів, які мають пластмасові корпуси та деталі, предметів побутової хімії, паперу.

     Усе це створює підвищену пожежну небезпеку особливо при порушенні людьми вимог правил пожежної безпеки. Найбільш поширеними причинами пожеж є: необережне поводження з вогнем (у тому числі при палінні) порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електрообладнання, електронагрівальних і газових приладів, пічного опалювання, дитя...

Автор: admin
Дата публікації: 10.11.2017
Кількість коментарів: 0

     Робота шкільних методичних об’єднань спрямована на пошук форм і методів  ефективної реалізації компетентнісного підходу у навчанні, розширення дiапазону органiзацiйних форм, методiв навчання, способів навчальної взаємодiї, що мають на меті практичну спрямованість навчання і базуються на взаємозв’язках урочної та позаурочної діяльності.

     24 жовтня 2017 року відбулися засідання шкільних методичних об’єднань вчителів предметів гуманітарного,  природничо-математичного циклів та вчителів початкових класів, на яких було розглянуто ряд важливих питань.

    На засіданні МО вчителів гуманітарного циклу вчителі  Рябуха Л.В., Біньковська О.С., Іщенко О.М презентували досвід своєї роботи над проблемними методичними темами. Їхні напрацювання заслуговують на увагу і можуть бути використані вчителями інших навчальних дисциплін. Оновлена програма покликана стати одним з інструментів упровадження засадничих ідей особистісно зорієнтованого і компетентнісного підходів у повсякде...

Автор: admin
Дата публікації: 25.10.2017
Кількість коментарів: 0

     Дитинство – це дивовижний час людського життя! Воно буває раз і не повторюється ніколи. У дивовижній країні дитинства немає негараздів і світ навколо сповнений фарб, все нудне і сіре стає яскравим, барвистим і цікавим.

     Шкільна перерва ховає в собі не менше проблем, ніж урок. Від того наскільки глибоко діти зможуть переключитися з навчальної діяльності на другу – динамічну, ігрову, залежить знімання фізичного і розумового напруження, підвищення емоційного тонусу організму, залежить збереження працездатності на уроках і здоров’я дитини в цілому.

     У теплий період органами учнівського самоврядування, а саме центром «Оберіг» мета якого забезпечення розгляду, аналізу, внесення пропозицій, реалізація ініціатив у роботі з молодшими школярами, для учнів молодших класів організовано рухливий відпочинок (ігри, веселі музичні фізхвилинки). Учні старших класів відпочивають прогулюючись шкільним подвір’ям, читаючи  цікаві книги, розглядаючи експонати музею під відкрити...

Автор: admin
Дата публікації: 14.09.2017
Кількість коментарів: 0

Заходи безпеки при купанні

 • Плавати у воді можна не більше 20 хвилин, причому цей час слід збільшувати поступово, починаючи з 3-5 хвилин. 

• Не можна пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. При різкому охолодженні у воді настає рефлекторне скорочення м'язів, що спричиняє припинення дихання. 

• Забороняється входити у воду в стані алкогольного сп'яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку. 

• Купатись можна лише на спеціально обладнаному пляжі. 

• У воду заходьте обережно. Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях. 

• Не запливати далеко, особливо за буї, тому що можна не розрахувати своїх сил. 

• У водоймах з великою кількістю водоростей потрібно намагатися плисти поблизу самої поверхні води, не робити різких рухів, щоб не заплутатись. 

• Дуже обережно плавайте на надувних матрацах і надувних іграшках. Вітром їх може віднести дуже далеко від берега, а хвилею – захлес...

Автор: admin
Дата публікації: 08.06.2017
Кількість коментарів: 0

     На подвір’ї нашої школи існує експозиція шкільного музею під відкритим небом, яка започаткована в 2011 році.

     Учні 2-Б класу мали можливість відвідати кожну «історичну зупинку» шкільної експозиції  та прослухати історію виникнення кожного з експонатів цього музею. Екскурсію для учнів провела вчитель історії Гамова Тетяна Василівна.

     Тетяна Василівна досить детально та цікаво розповідала про такі експонати, як «Лелече гніздо», «Пам’ятний знак на честь заснування закладів освіти у с. Мала Токмачка», «Дерево шкільного родоводу» та «Фонтан удачі» - єдиний фонтан на території школи в Оріхівському районі.

     На кожній «історичній зупинці» учні дізнавалися щось нове. Першою зупинкою  екскурсовода була біля експоната «Лелече гніздо», де учні дізналися чому саме цьому птахові поставлено пам’ятний знак  на території нашої  школи.

     Екскурсія продовжилася біля пам’ятного знаку на честь заснування закладів освіти у с. Мала Токмачка. На цій зупинці в...

Автор: admin
Дата публікації: 31.05.2017
Кількість коментарів: 0

     Після важкого навчального року в учнів настає один із цікавих періодів навчального процесу. А  саме навчальні екскурсії, які планує кожен класний керівник індивідуально для свого класу. Учні молодших класів зі своїми класними керівниками та вихователями пройшлися екологічними стежинками села та його околиць.

     Так 29 травня учні 2-А та 2-Б класів мали змогу відвідати сільську пекарню, засновану ТОВ «Мала Токмачка», а 30  травня сільську перукарню.

     Під час екскурсії  до пекарні, пекар – Чемерєва Лідія Миколаївна, випускниця нашого навчального закладу, розповіла учням про те, як випікається хліб, які обсяги його постачають для організації харчування працівників ТОВ «Мала Токмачка», які хлібобулочні вироби можуть придбати токмачани в магазині «Токмачаночка». Також Лідія Миколаївна ознайомила з технічним забезпеченням пекарні (машина для змішування тіста, печі, форми для випікання), особливостями готування та випікання...

Автор: admin
Дата публікації: 31.05.2017
Кількість коментарів: 0

     Герой України Завада Богдан Олексійович

     Народився 26 червня 1979 року у Запоріжжі. Навчався в середній школі № 63 міста Запоріжжя. З 1994 року продовжив навчання у школі-комплексі № 7, яку закінчив у 1996 році. Службу розпочав у грудні 1997 року в полку спеціального призначення «Гепард» Внутрішніх військ МВС України. В грудні 1998 року підписав контракт на проходження служби у внутрішніх військах. Ставши професійним правоохоронцем, за роки служби пройшов шлях від солдата строкової служби до офіцера. 16 вересня 2013 року отримав військове звання «лейтенант».

     У 2002 році закінчив Запорізький Національний технічний університет за спеціальністю «інженер-механік автомобілебудування».

     У 2012 році став командиром роти спеціального призначення полку спеціального призначення «Гепард» внутрішніх військ МВС України (з березня 2014 року — у складі Національної гвардії України).

     Влітку 2014 року лейтенант Завада зі своєю ротою...

Автор: admin
Дата публікації: 11.05.2017
Кількість коментарів: 0

Сторінки