"Малотокмачанська гімназія" Малотокмачанської сільської ради

        28 вересня 2018 року гра-квест пройшла  в нашій школі під назвою «Люби і знай свій рідний край». Учні 5-6 класів змагались виконуючи завдання на зупинках під назвами: «Пошукова», «Інформатична», «Мову українську знаю…», «Логічні задачі», «Окомірна». Від кожного класу будо представлено команду у складі 6 учнів. Решта класу за час проходження етапів гри командою, мала намалювати малюнки  на тему «Як я хочу провести осінні канікули».

     За результатами гри І місце посіла команда 6 класу, склад команди: Заяц К., Мосур І., Малахатко О., Надрічний С., Лось Ю., Шкарупило В.  (класний керівник Кравченко К.А), ІІ місце посіла команда 5 класу склад команди: Коноваленко М., Оберемок М., Осіпова Н., Маланіна К., Хупченко Ю., Ганжа Д. (класний керівник Супрун А.В.).

   Дякуємо всім за участь у грі-квесті під навою «Люби і знай свій рідний край»! 

   Фоторепортаж ви можете переглянути у фотоальбомі:...

Автор: moderator
Дата публікації: 29.10.2018
      Етнографія – це наука, об’єктом дослідження якої є народи, їхня культура і побут, походження, розселення.
      В період з 04.06.2018 по 16.06.2018 року у с. Мала Токмачка проходила етнографічна експедиція. Учасниками експедиції стали студенти  історичного факультету Запорізького національного університету. Керівник практики Білівненко Сергій Миколайович – кандидат історичних наук, доцент кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін. 
      Метою експедиції був збір усної історії села. В ході досліджень  опитані старожили села, що народилися до 1940 року. Перед початком роботи студенти відвідали шкільний історико-краєзнавчий музей, де ознайомилися з накопиченою інформацією щодо історії села, джерелознавчою базою; провели копіювання документів, що їх зацікавили.
      По завершенні пошукової роботи в школі  відбулась зустріч етнографів   з учнями та вчителями школи. Мета з...
Автор: admin
Дата публікації: 14.06.2018

          З приходом теплої літньої пори у багатьох із нас при слові «відпочинок» перед очима спливають картинки спокійного, розміреного сільського життя - парне коров’яче молоко, духмяна свіжоскошена трава, ночівля на сіні, а значить- це явні ознаки прояву тяги до сільського туризму. У цього виду відпочинку є декілька напрямків: зелений, етнографічний, агротуризм.  Простіше кажучи, це відпочинок у сільській місцевості, в якій є культурно-пізнавальні туристичні об’єкти.

         Напевно, для цього треба їхати кудись далеко. Але ми глибоко помилилися:  для того, щоб зануритись в нову для себе атмосферу, пізнати щось незвичайне, познайомитися з іншою культурою або, можливо, навіть з іншими професіями, необхідно озирнутися навколо себе.

          І ось так несподівано 11 червня 2018 року 25 учнів школи на запрошення голови Преображенської  об’єднаної  територіальної громади Сідуна В.А. стали найпершими гостями по туристичному маршруту «Екскурсія для друга рідним краєм». П...

Автор: admin
Дата публікації: 12.06.2018

       «Бути готовим до школи - не значить уміти читати, писати, рахувати. Бути готовим до школи - значить бути готовим всьому цьому  навчатися.» Під таким гаслом працюють вчителі початкових класів нашої школи.

       З 4 червня на базі дошкільного освітнього закладу «Казка» проходять підготовчі адаптаційні заняття майбутніх першокласників. Їх в цьому році 26. Проводить заняття для майбутніх першачків вчитель початкових класів Величко І.М., яка і сама зараз активно навчається, готуючись до роботи в «Новій українській школі».

      Метою проведення таких занять є знайомство з дітьми, адаптація їх до нового освітнього середовища, створення позитивного емоційно-психологічного клімату, розвиток комунікативних навичок.

      Робочий день розпочинається з ранкової зустрічі на килимку, а далі - цікаві театралізовані заняття, захоплюючі розповіді, прогулянки на свіжому повітрі, робота в групах над створенням міні-проектів. В ході занять вчитель спостерігає за дітьми, ви...

Автор: admin
Дата публікації: 11.06.2018

       7 червня 2018 року з дружнім візитом до нас завітали учні Преображенський НВК «Основа».

       Радо зустрічали гостей  працівники Малотокмачанського будинку культури  разом із акторами - учнями нашої школи, які підготували  театралізоване дійство за мотивами казки Ганса Крістіана  Андерсена «Дюймовочка», що запям’яталось усім  надовго. У постановці взяли участь 23  школярі. Вражаючими були костюми, які сяяли різнокольоровим дивограєм, не менш захоплюючою  видалась гра маленьких акторів, що ніби переносила нас в чарівний світ прекрасної  героїні Дюймовочки.

       Після завершення вистави гостей  запросили до нашої школи, де на подвір’ї їх зустрів директор Гамов Олександр Григорович,звернувшись до присутніх з вітальним словом.

       Вчитель історії Гамова Тетяна Василівна провела цікаву, пізнавальну екскурсію у шкільному історико-краєзнавчому музеї. Завершивши екскурсію в музеї школи, Тетяна Василівна запросила присутніх на шкільне подвір’я, де ознайомила...

Автор: admin
Дата публікації: 07.06.2018

        Хто з нас не любить красивий посуд із самобутнім дизайном! Особливо, якщо він зроблений руками справжніх майстрів.

         З уроків історії та образотворчого мистецтва ми знаємо, що гончарство є найдавнішим ремеслом на світі. Перші знахідки датуються понад 20 тисяч років, в перекладі це слово означає творити вогонь, або той, хто чарує зі стихіями. Здавна це ремесло було утаємничене, трималось в строгому секреті, передавалось виключно родовим шляхом.

 «Не святі горшки ліплять,» - говорить народна приказка. Але насправді ремесло гончара – не з простих, і щоб створювати красу зі звичайної глини, потрібно роками наполегливо працювати, удосконалюючи майстерність.

         Так, завдяки сумлінній праці і великому бажанню творити красу, у 1998 році народні майстри України Лариса і Віктор Нагурні відкрили власну гончарню в м. Пологи. І як добре, що і  сьогодні збереглися живі традиції пращурів-гончарів.

         6 червня 2018 року як подарунок за активну...

Автор: admin
Дата публікації: 07.06.2018

     Останній день шкільної практики подарував школярам нові корисні знання та приніс багато позитивних емоцій.  Учні 7 та 10 класів відвідали територію машинно-тракторного парку ТОВ «Мала Токмачка». 
     Рябець Сергій Миколайович - бригадир тракторної бригади - розповів учням про діяльність товариства. На цьому підприємстві учні школи дізнались про кількість та види техніки, яку використовують для роботи, працівників товариства, які забезпечують її функціонування та експлуатацію. Товариство використовує у виробничій діяльності більше 50 одиниць сучасної техніки, що забезпечує повний комплекс сільськогосподарських робіт. 
     З розповіді екскурсовода учні дізнались, що ТОВ «Мала Токмачка» має в обробітку до 7000 га ріллі на території Малотокмачанської громади. Основний напрям роботи – вирощування зернових, зернобобових рослин, кукурудзи. Цього року збирання зернових буде здійснюватись семи комбайнами на площі майже 3000 га. 
     Відремонтована та по-сучасному облад...

Автор: admin
Дата публікації: 04.06.2018

      Початок літа - прекрасна пора. Ласкаво гріє сонечко, все потопає в зелені свіжого листя, неймовірному різнобарв’ї та медовому ароматі квітів, багатоголосому пташиному щебетанні. Закінчилися навчальні заняття в школі, з’явилося більше часу для улюблених справ. Саме о цій порі всі, хто захоплюється біологією, мають можливість в природних умовах  перевірити і практично застосувати знання отримані на уроках. Під час екскурсій до річки, парку, в балку, поле, на пасіку, працюючи на власних городах, квітниках, допомагаючи батькам доглядати за свійськими тваринами школярі знайомляться з живими об’єктами про які йшла мова на уроках у класі.

      Учні 6-х класів в цьому році розпочали вивчення шкільного курсу біології. В кінці навчального року, підводячи підсумки та ділячись враженнями від спільної роботи на уроках, більшість учнів висловили своє бажання відвідати справжній ботанічний сад. І 1 червня, у День захисту дітей, шестикласники побували на екскурсії у позашкільному навч...

Автор: admin
Дата публікації: 04.06.2018

     Вже традиційно, навесні, кожного року проводиться весняна екологічна толока, бо школа – наша друга домівка, і ми завжди прибираємо територію із задоволенням. Кожен учень нашої школи підходить до цієї роботи творчо. Завжди хочеться  проявити себе, досягти успіху, підвищити естетичність, декоративність, функціональність шкільного подвір’я.

     Так і цього року 31 травня всі учні та педагогічний колектив вийшли прибирати територію школи.  Захід було проведено за ініціативою трудового сектора учнівського комітету школи "Добробут". Відповідальні за трудові справи у класах разом з класними керівниками напередодні оглянули закріплені за класами ділянки території школи, визначилися з обсягом необхідних робіт, потрібним інвентарем, порядком проведення робіт.

     Такі громадські заходи спрямовані на поліпшення екологічного, санітарного та естетичного стану освітнього закладу. Учні провели догляд за квітниками школи, підрізали 150 кущів троянд, обробили річні саджанці кашт...

Автор: admin
Дата публікації: 31.05.2018

     Кінець травня, початок червня – це завжди напружена пора для випускників початкової, базової та старшої школи, учні складають державну підсумкову атестацію.

     ДПА здобувачів початкової освіти здійснюється з метою внутрішнього моніторингу якості освіти у формі підсумкових контрольних робіт з двох предметів: української мови (передбачає оцінювання результатів навчання з української мови та читання) і математики. Наші четвертокласники успішно виконали ці контрольні роботи 15 та 17 травня. Для учнів 9 класу державна підсумкова атестація проводиться у письмовій формі з трьох предметів: української мови (диктант), математики, біології (за рішенням педагогічної ради школи). 29.05.2018 року дев’ятикласники склали свій перший іспит - математику.  ДПА з української мови та біології буде проведено 01.06 та 06.06.2018 року.

     ДПА здобувачів повної загальної середньої освіти здійснюється у формі зовнішнього незалежного оцінювання з 22 травня по 14 липня (основна і додатк...

Автор: admin
Дата публікації: 30.05.2018

Сторінки