Комунальний заклад" Малотокмачанська загальноосвітня школа I-III ступенів" Малотокмачанської сільської ради Оріхівського району Запорізької області

     Друга світова війна мала нищівні наслідки, як для самої території України, так і для її населення. Лише за 1941 – 1944 рр. нацистськими карателями і військами Вермахту свідомо було знищено понад 670 населених пунктів із понад 50 828 особами цивільного населення в 16-ти областях України та Автономній республіці Крим.

     Та наймасштабнішою за роки війни була Корюківська трагедія, яка вражає особливою жорстокістю виконавців каральної операції.

     6700 загублених душ… 6700 вбитих і спалених заживо корюківчан: немовлят, дітей, жінок, чоловіків, старих людей… Жахлива кількість жертв. Лише за три дні: 1, 2 та 9 березня з лиця землі знищено ціле містечко, замордовано тисячі життів…

     З тих пір початок березня для жителів Корюківщини асоціюється більше не з початком весни та відродженням природи, а з жахом, який довелося пережити землякам далекого 1943-го року.

     Щороку, в ці дні у Корюківці, відродженому з попелу українському місті, проходять мемор...

Автор: admin
Дата публікації: 02.03.2018
Кількість коментарів: 0

     У зв’язку зі створеннням Малотокмачанської об’єднаної територіальної громади, продовжується процес формування її управлінської структури.

     Розпорядження сільського голови від 21 лютого 2018 року № 15 «Про призначення Московки О.А. на посаду начальника відділу охорони здоров'я, освіти, культури, молоді і спорту Малотокмачанської сільської ради, як таку, що пройшла за конкурсом»

     Московка Оксана Анатоліївна (рік народження – 1984) - випускниця Малотокмачанської ЗОШ І-ІІІ ст. Закінчила Мелітопольський педагогічний університет, має  повну вищу освіту.

     Педагогічну діяльність розпочала у Білогір’ївській ЗОШ І-ІІ ст.. З 2015 року призначена на посаду головного спеціаліста відділу освіти Оріхівської районної державної адміністрації, з 2017 року призначена на посаду начальника відділу освіти Оріхівської районної державної адміністрації.

     Бажаємо Оксані Анатоліївні успіхів у сприянні вирішенню питань освіти, охорони здоров'я, культури та спорт...

Автор: admin
Дата публікації: 27.02.2018
Кількість коментарів: 0

     1937, 24 грудня – у селі Єрки на Черкащині народився В’ячеслав Максимович Чорновіл, державний, громадський, політичний діяч, журналіст, народний депутат України I - III скликань, один із лідерів українського правозахисного руху, багаторічний лідер Народного Руху України, Герой України.

     Походив із родини сільських учителів. Закінчив школу із золотою медаллю. Навчався на факультеті журналістики Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка.

     У 1964-1965 рр. склав кандидатський мінімум, пройшов за конкурсом до аспірантури Київського пед. інституту, готувався до захисту дисертації: “Борис Грінченко як журналіст, публіцист і громадський діяч”. 

     8 серпня 1965-го виголосив гостру антикомуністичну промову на відкритті пам’ятника Тарасу Шевченкові в селі Шешори на Гуцульщині. А вже за місяць разом з Іваном Дзюбою та Василем Стусом виступив проти арештів української інтелігенції на прем’єрі фільму Сергія Параджанова “Тіні забутих предків” у ки...

Автор: admin
Дата публікації: 16.02.2018
Кількість коментарів: 0
     З січня по березень 2018 року згідно Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» та постанови Кабінету Міністрів України №352 від 21.03.2002 «Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України  на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом» (зі змінами) проводиться приписка громадян 2001 року народження до призивних дільниць.  
     Учні школи пройшли ряд необхідних заходів, було зібрано  всі необхідні документи та передано до Оріхівського РВК.
     24 січня учні пройшли заключну медичну комісію і отримали приписні свідоцтва. Вручив їх заступник районного військового комісара капітан Хвостенко. Побажав нашим хлопцям наснаги, мужності і в майбутньому стати справжніми Захисника України - військовими.
     Приписні свідоцтва отримали такі учні школи: Житній Олександр, Іващенко Дмитро, Вакуленко Андрій, Лавренко Роман, Лісняк Станіслав, Попович Сергій, Петрекей...
Автор: admin
Дата публікації: 29.01.2018
Кількість коментарів: 0

     Дбайливе ставлення до власного здоров’я – це досить актуальна проблема сучасного суспільства, адже здоров’я вважається головною суспільною цінністю. Проте не всі люди достатньо проінформовані про здоровий спосіб життя, а деякі свідомо ним нехтують. Ведення здорового способу життя важливе для кожної людини, і в першу чергу – для молоді. 

     26 січня 2018 року для учнів 8-11 класів  лектор  Новик В’ячеслав Євгенович  провів  семінар-практикум на тему « Здоровий спосіб життя». Під час заняття було розглянуто  питання про переваги правильного харчування, шкідливість вживання алкоголю та тютюнопаління, корисність заняття  фізичною культурою, формування здорового способу життя.  

     Лектор разом із учнями провів аналіз грошових витрат на  алкоголь та тютюнові вироби. Потім разом із дітьми подискутували на тему «На що я витратив би заощаджені кошти».

     Завершуючи свій виступ В’ячеслав Євгенович дав учням цінні рекомендації щодо шляхів подолання шкідливих  з...

Автор: admin
Дата публікації: 29.01.2018
Кількість коментарів: 0
     У другому півріччі 2017 року значно зміцнено матеріально-технічну базу закладу.
     Завершено реконструкцію внутрішніх туалетів для учнів  молодших класів ( змонтовано 120 метрів системи внутрішнього водогону, замінено систему каналізації, сантехнічне обладнання, систему електропостачання і освітлення, встановлено електричні сушарки для рук, батареї опалення, повністю реконструйовано приміщення санвузлів).
     Проведено заміну дверей запасного виходу з приміщення блоку молодших класів.  В окресмих класах продовжено встановлення нових сучасних класних дошок.
     Робота і матеріали профінансовано за рахунок коштів обласної субвенції та коштів сільської ради. Загальна сума витрат склала 225 тис.гривень.
     Фоторепортаж ви можете переглянути у фотоальбомі: Зміцнення матеріальної бази закладу (2018 рік).
 
Автор: admin
Дата публікації: 02.01.2018
Кількість коментарів: 0
     Міжнародний рух Червоного Хреста — це міжнародний гуманітарний рух, в якому беруть участь близько 97 мільйонів добровольців у всьому світі. Метою діяльності руху є захист людського життя та здоров'я, запобігання людським стражданням та їх полегшення, незалежно від раси, релігійних та політичних поглядів.
     Для учнів 8-10 класів, 15 грудня 2017 року, була проведена зустріч з представниками товариства «Червоний хрест» в Оріхівському районі.
Калашнік Людмила Олександрівна голова товариства та Терновська Світлана Олексіївна, патронажна медична сестра, розповіли про мету діяльності благодійної організації та прочитали лекцію про небезпеку ВІЛ-інфекції та захворювання СНІД, про те як можна заразитись та що потрібно робити для профілактики захворювань. Учні наприкінці розповіді задавали запитання, на які отримали змістовні відповіді.
     Зустріч для учнів 8-10 класів була корисною та пізнавальною. 
     Фоторепортаж ви можете перегляну...
Автор: admin
Дата публікації: 15.12.2017
Кількість коментарів: 0
Чим небезпечний кір?
Кір має високу заразність:після контакту з хворим захворюють 96% сприятливих осіб.
Може супроводжуватись виникненням тяжких ускладнень, найнебезпечнішими серед яких є:
- коровий енцифаліт (запалення головного мозку), що дає високу летальність;
- запалення легень;
- часто спричиняє гнійні запалення дихальних шляхів, нерідко з тяжким стенозом гортані, гнійне запалення вуха та ін;
- з вірусом кору пов’язують  виникнення важкої хвороби – підгострого склерозуючого паненцефаліту, при якому уражається головній мозок з появою парезів та паралічів;
- ослаблює захисні сили організму, що підви...
Автор: admin
Дата публікації: 15.12.2017
Кількість коментарів: 0

     Зима, звичайно, чудова пора року, проте насолоджуватися її красотами іноді заважають дороги та тротуари, що перетворюються у морозну погоду у суцільну ковзанку. Тому варто поговорити про те, як вести себе під час ожеледиці, щоб не потрапити до травмпункту.
     Щоб зменшити ризик травм в ожеледицю дотримуйтесь таких порад:
*    Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву.
*    Руки повинні бути не зайняті торбами.
*    При порушенні рівноваги швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
*    Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров’я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов`язково перекотіться - удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.
*    Не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.
*    Обхо...

Автор: admin
Дата публікації: 30.11.2017
Кількість коментарів: 0

     Лев Толстой говорив: «Щоб повірити в добро, треба почати робити його.» Ми намагаємося доводити своє добро, щирість і милосердя. Тому, 3 листопада в школі відбувся благодійний ярмарок, завдяки якому були зібрані кошти. Учнівський комітет вирішив виділити частину грошей на подарунки Комунальному закладу «Оріхівський обласний центр соціально-психологічної реабілітації для дітей».

     В четвер, 23 листопада була організована зустріч активу школи з дітьми й вихователями цього навчального центру. Нас дуже тепло зустріли й провели екскурсію по закладу. Показали різні вироби з квілінгу, природних матеріалів, солоного тіста. Учні були вражені красою цих робіт і вмілістю вихованців. В цьому закладі ніби поринаєш в атмосферу спокою й гармонії, тому дітлахи, які там знаходяться, відчувають себе, наче вдома. В кінці зустрічі наші учні вручили подарунки: розмальовки, книги, гофрований, кольоровий папір, клей, набори бісеру на загальну суму в 1 тис. грн.

     Діти були раді нам...

Автор: admin
Дата публікації: 27.11.2017
Кількість коментарів: 0

Сторінки