Комунальний заклад" Малотокмачанська загальноосвітня школа I-III ступенів" Малотокмачанської сільської ради Оріхівського району Запорізької області

Спортивне життя

Мудрий Аристотель писав:
"Ніщо так не руйнує людину, як тривале фізичне безділля”
Тому одна із запорук довголіття і здоров’я – це заняття фізкультурою і спортом,
які допомагають людині загартовуватись фізично і морально

В школі існує спортивний клуб "Гарт", який сприяє фізичному розвитку, самовдосконаленню учнів, формуванню здорового способу життя, дає змогу залучати учнів до системних занять фізичною культурою і спортом у позаурочний час.

Щорічно, напередодні річниці визволення села Мала Токмачка від німецько–фашистських загарбників (вересень 1943 р.), згідно «Положення про проведення шкільної спартакіади у Малотокмачанській загальноосвітній школі I-III ступенів», відкривається шкільна спартакіада, головною метою якої є впровадження фізичної культури та спорту в повсякденний побут учнів, пропаганда фізичної культури та спорту, як важливого засобу виховання, підготовка молоді до праці й захисту Вітчизни, виявлення кращих спортсменів по окремих видах спорту: біг 60м, біг 100м, біг 500м, біг 1000м, силова підготовка, метання м’яча, метання гранати.

В ході спартакіади проводяться змагання з легкої атлетики (осінній цикл), баскетболу серед хлопців і дівчат, шашок, шахмат, стрільби з пневматичної гвинтівки (зимовий цикл), міні футболу, силової підготовки (весняний цикл).

Змагання проводяться у вікових групах колективів фізкультури 5-6, 7-8, 9-11 класів.

В межах спартакіади, за окремими Положеннями та поза конкурсом, проводяться змагання «Веселі старти» для учнів 2-4 класів та «Допризовник» для учнів 10-11 класів.

Проведення спартакіади покладено на раду спортивного клубу «Гарт». Загальнокомандне місце класного колективу фізкультури визначається по найменшій сумі балів одержаних командою у своїй віковій групі.

З 2002 року у школі згідно «Положення про загальношкільні конкурси у Малотокмачанській загальноосвітній школі I-III ступенів» проводиться конкурс "Кращий спортсмен року».

Щорічно, за поданням ради шкільного фізкультурного клубу «Гарт», дирекцією школи колектив фізкультури класу переможця у своїй віковій групі, нагороджується перехідним кубком та грамотою. Команди класних колективів фізкультури, що посіли перші місця у окремих видах змагань спартакіади нагороджуються дипломами.

Щорічно, за поданням ради шкільного фізкультурного клубу «Гарт», дирекцією школи визначається «Кращий спортсмен школи». Кращий спортсмен року нагороджується цінним подарунком, грошовою премією, грамотою школи, заноситься до Книги пам’яті школи.

Нагородження здійснюється в урочистій обстановці, як правило, на святі Останнього Дзвоника.

З листопада 2006 року в школі працює філія Оріхівської ДЮСШ з футболу. Більше ніж 40 учнів школи мають можливість самореалізуватись в даному виді діяльності, здійснювати спеціалізовану фізичну підготовку, гартувати вольові якості.

За ініціативою ради фізкультурного клубу «Гарт», при підтримці адміністрації закладу, керівників владних структур, підприємств та організацій села, у школі проводяться щорічні турніри з міні футболу на приз Героя Радянського Союзу Білого С.Ю. Осінній турнір присвячений Дню села, у ньому, крім шкільної команди, приймають участь команди села, та виробничих підприємств. Весняний турнір, маючи статус районного, проводиться серед футбольних команд філій Оріхівської ДЮСШ.

З 2007 року, колектив фізкультури школи у районних спартакіадах учнівської молоді посідає ІІІ загальнокомандне місце.

Переможцями шкільного конкурсу "Кращий спортсмен року" стали:

2001 - 2002 н.р. Пінчук Валентин
2002 - 2003 н.р. Свириденко Лілія
2003 - 2004 н.р. Супрун Павло
Крицький Олександр
2004 - 2005 н.р. Алуєв Сергій
2006 - 2007 н.р. Пилипенко Яна
2007 - 2008 н.р. Пилипенко Яна
2008 - 2009 н.р. Голубенко Олексій
Сергач Єгор

Нагородження

Кращий спортсмен року нагороджується цінним подарунком, грошовою премією, грамотою, заноситься до книги пам’яті школи.

Рекордсмени школи серед дівчат

Вид спорту

Результат

Прізвище, ім'я

Рік

Біг 60 м 9.1 с Левченко Маргарита 2006
Біг 100 м 15.2 с Пилипенко Яна 2006
Біг 100 м 14,26 с Шинклер Анастасія 2008
Крос 1000 м 3.34.00 хв. Свириденко Лілія 2002
Крос 2000 м 9.06.00 хв.
8.04.00 хв.
8.02.00 хв.
Булавіна Світлана
Олексієнко Світлана
Федоренко Лілія
1987
1987
1993
Стрибок у довжину 4.65 м Крицька Галина 2004
Метання м'яча (150 гр.) 43 м Величко Ольга 2001
Силова підготовка* 160 разів Муха Наталія 2004
(піднімання тулуба з положення лежачи, руки за головою) 412 разів Булавін Юлія 2007
(піднімання тулуба з положення лежачи, руки за головою) 612 разів Волотко Єлизавета 2013

Рекордсмени школи серед хлопців

Вид спорту

Результат

Прізвище, ім'я

Рік

Біг 60 м 8.0 с
7.66 с
7.65 c
Рябошлик Владислав
Рябець Олександр
Олексієнко Роман
1987
2003
2010
Біг 100 м 12.6 с
12.3 с
Вироцький Анатолій
Іванченко Олександр
1984
1996
Крос 1000 м 3.07.00 хв.
3.05.00 хв.
3.01.00 хв.
2.59.00 хв.
2.53.00 хв
Демків Михайло
Яровий Владислав
Яровий Владислав
Сергач Єгор
Пінчук Дмитро
1986
2000
2001
2008
2016
Крос 2000 м 6.56.00 хв.
6.55.00 хв.
6.51.00 хв.
Крицький Олександр
Алуєв Сергій
Демків Артем
2003
2004
2007
Крос 3000 м 11.09.00 хв.
10.37.00 хв.
10.28.00 хв.
10.26.00 хв.
Пасічник Сергій
Омельяненко Валерій
Іванченко Олександр
Заїченко Сергій
1987
1988
1996
2000
Стрибок у довжину 5.65 м
5.65 м
Бурда Вадим
Чубирь Олексій
1984
2004
Метання гранати (700 гр.) 50 м
53 м
54 м
Кандибка Леонід
Булавин Олександр
Голубенко Олексій
1987
1993
2009
Метання м'яча (150 гр.) 59 м
65 м
67.5 м
Воробєй Олексій
Голубенко Олексій
Одіяко Денис
2004
2006
2009
Силова підготовка*
(підтягування на високій
перекладині)
32 підтягування
34 підтягування
36 підтягувань
40 підтягувань
Шепель Олег
Супрун Павло
Черевко Анатолій
Пінчук Дмитро
1985
2004
2014
2016
Наші досягнення: