Комунальний заклад" Малотокмачанська загальноосвітня школа I-III ступенів" Малотокмачанської сільської ради Оріхівського району Запорізької області

       Концепція Нової української школи передбачє формування в школярів життєвих компетентностей, які пов’язані з ціннісними орієнтирами, виховання спільноти творчих людей. Всеукраїнський конкурс учнівської творчості виявляє талановитих особистостей, які через художні твори розкривають власну життєву позицію щодо патріотизму, волелюбності, повги до родини, любові до України.
       Збірка містить методичні матеріали щодо розвитку творчих здібностей здобувачів освіти; аналіз конкурсних художніх робіт школярів Запорізького краю, а також публікацію текстів переможців XVII Всеукраїнського конкурсу, відповідно до вимог сучасної програми з української літератури.
       Збірка буде корисною викладачам словесності, керівникам методичних об’єднань  учителів української мови та літератури, керівникам гуртків художнього слова, класним керівникам, учням.
       Від загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів у ІІІ етапі XVII Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, що проходив під...
Автор: moderator
Дата публікації: 16.11.2018
      В сучасному світі мистецтво цирку – невід’ємна частина духовного та культурного розвитку суспільства . Цирк об’єднує, возвеличує та надихає вірою в надможливе. Циркове мистецтво користується величезною популярністю у дітвори, а артисти цирку та їх вихованці піднімають настрій не лише малим, а й дорослим глядачам.
     13 листопада 2018 року учні школи відвідали циркову виставу «Юрський період» від артистів цирку «Гермес».
     Діти отримали величезне задоволення від побаченого. Безстрашні артисти, акробати, жонглери, оригінальні клоуни, герої мультфільму «Маша та Ведмідь», міньйони, «дресирований динозавр», дарували дітям веселий настрій.  Заключним номером циркової вистави був переїзд людини автомобілем.
     Дуже швидко промайнув час, і так не хотілось повертатися додому. Ще довго всі ділилися враженням від побаченого. Закінчуючи чарівний вечір після вистави випав перший сніг.
     Фоторепортаж можна переглянути за посиланням  Циркова вистава «Юрський період» (2018 рік).
Автор: moderator
Дата публікації: 16.11.2018
          Вибір майбутньої професії відповідальне та непросте завдання старшокласників. Вони мають зважити, врахувати при цьому власні можливості, нахили, рівень знань, стан здоров'я. Ринок освітніх послуг надає велику кількість пропозицій. Зорієнтуватися в них непросто. Допомогу в цьому учні одержують під час профорієнтаційних заходів.
         13 листопада гостями учнів стали працівники комунального вищого  навчального закладу  «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради. Спілкування дало відповіді на ряд питань: у чому перевага цього навчального закладу над іншими, які перспективи він відкриває, які умови проживання студентів та ін.
         Держзамовлення на спеціальності  академія має в обсязі 20 місць. Диплом випускники одержують європейського зразку. Є можливість закордонних стажувать, практики.
         Працівники  академії наголосили на особливостях вступної компанії до вузу: спеціальності пов’язані з дизайном передбачають творчі...
Автор: moderator
Дата публікації: 16.11.2018
     Осінь… Жовто-багряне шкільне подвір’я. Клени, горіхи, каштани вже скинули своє вбрання.  Для одинадцятикласників – це остання шкільна осінь.  Цьогорічні першокласники стартували за програмою Нової української школи. У кожного свій життєвий конструктор. В одних на уроках «Лего», а іншим потрібно вже складати конструктор майбутнього - ЗНО. Освітня реформа: нові методи, засоби, прийоми, підручники, але незмінне  у нашій школі –  співпраця старшокласників з молодшими школярами.
     Побачивши  останні листки на деревах, помітивши, що воно рідшає щодня, від розуміння того, що ця краса недовговічна – виникла ідея сплести віночки з опалого листя  для першокласників, щоб разом попрощатися із  золотою осінню. Учні першого класу з цікавістю та задоволенням  прийняли віночки від дівчат-одинадцятикласниць. Цього дня сама природа  створювала святковий настрій і викликала радість, щедро даруючи теплі промінчики сонця.
     У процесі наставництва діти проявляють свої індивідуальні та творчі...
Автор: moderator
Дата публікації: 16.11.2018
          Інтелектуальний  ресурс нації визначає місце країни у світовому співтоваристві. Зміцненню авторитету держави, безперечно, сприяють досягнення її громадян, зокрема перемоги в учнівських олімпіадах. Мета цих змагань – пошук обдарованих юнаків і дівчат.
         Стартував ІІ (районний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад. Учні нашої школи 13 листопада 2018 року взяли участь в олімпіаді з української мови та літератури. Команду школи представляли 5 учнів 7-11 класів: Грицаненко В. (7клас), Заяц А.(8 клас), Анікєєва В. (9 клас), Анікєєва В. (10 клас), Остряниця О. (11 клас).
         До участі в ІІ етапі допускаються лише ті учасники, що визначені, як переможці І етапу в своєму навчальному закладі.
         Наша школа на рівних змагалась з кращими командами, котрі представляли КЗ «Навчально-виховний комплекс «Основа» Преображенської сільськї ради, Омельницька філія імені академіка М.А.Доллежаля КЗ "НВК "ОСНОВА", КЗ «Таврійська ЗОШ І-ІІІ ст.».
         Вітаємо наших учнів з...
Автор: moderator
Дата публікації: 16.11.2018
         Учні КЗ «Малотокмачанська ЗОШ І-ІІІ ст.» люблять не лише охайну школу, а й охайне шкільне подвір'я. Саме  тому, у осінню пору, коли золотим листопадом масово спадає додолу листя дерев, традиційним для нашої шкільної громади є проведення осінньої толоки – прибирання пришкільної території.
        За ініціативи учнівського комітету школи («Центр Добробут») 9 листопада, після навчальних занять учні разом зі своїми вчителями, технічними працівниками, озброївшись  інвентарем – граблями, віниками, мішками для сміття – взялися до прибирання подвір’я: прибирали суху траву і опале листя, підмели шкільне подвір’я, обрізали кущі троянд і підкидали їх землею, упорядкували клумби.
         Погода нече допомагала учням, бо на зміну похмурому небу і прохолоді в обідню пору засяяло сонечко і закипіла робота.
         За годину територія школи, а це 2 гектари, була приведена у належний стан – сяяла охайністю та чистотою. Адже кожен учень знає, що чисте довкілля – це запорука здоров'я і...
Автор: moderator
Дата публікації: 16.11.2018
         Всеукраїнський радіодиктант національної єдності – це унікальний захід, який організовує «Українське радіо» до Дня української писемності та мови 9 листопада.
         Ще з 2000 року започаткована така акція, і відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні диктанту та з’ясувати, наскільки добре знають мову. Більше 30 учнів школи долучилися до написання 18-го традиційного диктанту  національної єдності під девізом «Нас багато, ми – різні, але нас об’єднує мова ».
         Радіодиктант «Крила України» підготував і диктував із радіостанції на Хрещатику доцент Київського університету ім. Б.Грінченка Олександр Авраменко. Головна мета участі у мовному флешмобі для наших учнів – це не тільки перевірка знань, а важлива для сьогодення солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою і зберегли її для нащадків.
Автор: moderator
Дата публікації: 15.11.2018
         Радість пізнання чогось нового, цікавого, силу добра , любові відчули учні 4-А класу разом зі своїм вчителем Савченко Наталією Олександрівною під час проведення заочної подорожі Країною Радості й Добра, створеної відомим вченим, педагогом, людиною з великої букви В.О.Сухомлинським. Розпочалась подорож презентацією життєвого і творчого шляху письменника. Далі відбулося оглядове знайомство з його творчою спадщиною, що зароджує в дитячій душі високі моральні, гуманістичні почуття – любов до Батьківщини, до навколишньої природи, любов до батьків, до ближнього, повагу до людей похилого віку, милосердя до немічних, нещасних. Звучало живе слово письменника. «Казка,- любив повторювати Сухомлинський,- це, образно кажучи, свіжий вітер, що роздмухує вогник дитячої думки й мови».
         Не менш захоплюючими були інсценівки його казок  «Тільки живий і красивий», «Що найтяжче журавлям», «Як Бджола золотою стала», в яких діти проявили себе як талановиті та мудрі актори.
         Корисною...
Автор: moderator
Дата публікації: 05.11.2018
      Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек безпосередньо сприяє реалізації основних пріоритетів Нової української школи, зокрема, формуванню покоління, яке здатне вчитися протягом усього життя, розвивати цінності громадянського суспільства, а саме доброту і чуйність у взаєминах між людьми. Саме таку мету наслідували під час проведення тижня виразного читання повчальних казок, притч, новел, написаних великим українським педагогом і письменником Василем Олександровичем Сухомлинським.
       Кожна казка, кожне оповідання розповідають маленьким та дорослим читачам про неповторну красу природи («Золотокоса», «Як Бджола стала золота», «Перепел і Кулик»), магучну силу доброти («Білка і Добра Людина», «Материнське щастя», «Звичайна людина»), пробуджують у нас бажання захистити слабшого («Покинуте кошеня», «Яке щастя?», «Казка про Гуску»), допомогти старшим («Сьома дочка», «Перестелимо постіль дідусеві», «Чорні руки», «Спіть, мамо, спіть»).
        Учні 2-4 класів, слухаючи...
Автор: moderator
Дата публікації: 01.11.2018
        28 вересня 2018 року гра-квест пройшла  в нашій школі під назвою «Люби і знай свій рідний край». Учні 5-6 класів змагались виконуючи завдання на зупинках під назвами: «Пошукова», «Інформатична», «Мову українську знаю…», «Логічні задачі», «Окомірна». Від кожного класу будо представлено команду у складі 6 учнів. Решта класу за час проходження етапів гри командою, мала намалювати малюнки  на тему «Як я хочу провести осінні канікули».
     За результатами гри І місце посіла команда 6 класу, склад команди: Заяц К., Мосур І., Малахатко О., Надрічний С., Лось Ю., Шкарупило В.  (класний керівник Кравченко К.А), ІІ місце посіла команда 5 класу склад команди: Коноваленко М., Оберемок М., Осіпова Н., Маланіна К., Хупченко Ю., Ганжа Д. (класний керівник Супрун А.В.).
   Дякуємо всім за участь у грі-квесті під навою «Люби і знай свій рідний край»! 
   Фоторепортаж ви можете переглянути у фотоальбомі: Квест-гра для учнів 5-6 класів "Люби і знай свій рідний край".
Автор: moderator
Дата публікації: 29.10.2018

Сторінки