Комунальний заклад" Малотокмачанська загальноосвітня школа I-III ступенів" Малотокмачанської сільської ради Оріхівського району Запорізької області

         Пролунав останній дзвоник, завершилася здача ЗНО, і настала мить прощання зі школою для учнів 11 класу. 22 червня 2018 року 9-тьом одинадцятикласникам були вручені атестати про повну загальну середню освіту.
         Всі вони успішно склали державну підсумкову атестацію у формі ЗНО, отримавши оцінки середнього – високого рівнів. Шепель Єлизавета з усіх предметів ДПА-ЗНО має оцінки високого рівні. Учні проходили іспити з української мови та літератури, історії України, математики, біології, географії.
         Всі  з хвилюванням чекали дня отримання документу про освіту, в очах і детей,  їх батьків, вчителів відбивалися сотні відтінків людських почутів. У них і турбота  і радість, збентеження і хвилювання, сум і надія, і лише байдужості в них не було бо разом зібралися ті,  кому небайдужа  доля випускників.
         З вітальним словом до випускників звернулися директор школи Гамов Олександр Григорович, класний керівник Гамова Тетяна Василівна.  За доброю традицією  випускники...
Автор: admin
Дата публікації: 22.06.2018
     21.06.2018 року в  КЗ «Малотокмачанська ЗОШ І-ІІІ ст.»   (класи вечірньої форми навчання ) відбулося вручення  документів про одержання базової та повної середньої  освіти при  державній установі «Оріхівська виправна колонія  (№ 88).
      З привітанням випускників виступив директор школи О.Г. Гамов та начальник ОВК № 88  полковник В.І. Чорний, які привітали учнів – випускників 9 та 12 класів із закінченням навчального процесу та успішною здачею державної підсумкової атестації.
     Директор школи та начальник  колонії  у своїх виступах наголосили на  значенні  знань в житті кожної людини, побажали випускникам успіхів у житті, добрих справах і починаннях.
 
Автор: admin
Дата публікації: 22.06.2018
         Про існування заповідника «Асканія Нова» знають далеко за межами України. Це єдиний у Європі куточок дикого степу, який не зазнав ніякого впливу з боку людини і вражає своєю первозданною красою. Він вважається найдавнішим заповідником на території нашої країни та одним із семи її природних чудес.
         Помилуватися неповторною красою природи рідного краю – мрія кожної людини. І ось цими літніми днями, а саме 15 червня,  мрія багатьох учнів нашої школи здійснилася. Чудовий відпочинок для дітей підготувала дирекція школи разом з батьками, організувавши екскурсію до перлини Херсонщини – біосферного заповідника «Асканія Нова».
          Бажаючих відвідати екскурсію виявилося 30 чоловік. Знайомство розпочалося з дендропарку зі штучними озерами і ставками, в якому ростуть дерева і кущі всіх кліматичних зон Землі. Це унікальний острівець природи на Херсонській землі! Як легко дихалося! Дивовижно, але столітні дерева, кущі, трав’янисті рослини, занесені до Червоної Книги України,...
Автор: admin
Дата публікації: 18.06.2018
      Етнографія – це наука, об’єктом дослідження якої є народи, їхня культура і побут, походження, розселення.
      В період з 04.06.2018 по 16.06.2018 року у с. Мала Токмачка проходила етнографічна експедиція. Учасниками експедиції стали студенти  історичного факультету Запорізького національного університету. Керівник практики Білівненко Сергій Миколайович – кандидат історичних наук, доцент кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін. 
      Метою експедиції був збір усної історії села. В ході досліджень  опитані старожили села, що народилися до 1940 року. Перед початком роботи студенти відвідали шкільний історико-краєзнавчий музей, де ознайомилися з накопиченою інформацією щодо історії села, джерелознавчою базою; провели копіювання документів, що їх зацікавили.
      По завершенні пошукової роботи в школі  відбулась зустріч етнографів   з учнями та вчителями школи. Мета зустрічі - ознайомлення школярів з роботою експедиції та її результатами. В ході...
Автор: admin
Дата публікації: 14.06.2018
     Випуск із дитячого садка - особливий день для кожної дитини, адже закінчився перший відповідальний етап життя, скінчився безтурботний період раннього дитинства. Гарно й урочисто пройшло прощання  з дитсадком КЗ «ДНЗ «Казка» у нашому дошкільному навчальному закладі.
     Сюди діти з радістю поспішали щодня, довіряючи вихователям, своїм другим мамам, дитячі радощі та таємниці. Тому прощатися з другою домівкою маленьким випускникам так не хотілося…Було доволі багато незабутніх моментів: танцювальні номери і пісенні подарунки батькам та гостям, гумористичні сценки, веселі ігри, віршики…Малеча ділилася з глядачами прожитими подіями у дитячому садочку, чого вони навчилися, що запам’ятали.
     З подарунками до випускників дитячого садка, майбутніх школярів, завітали молодші друзі – Кравченко Артем та Владислав, які побажали удачі майбутнім першокласникам, а дівчатка подарували гарний танок та пісеньку, помахавши хустинками на прощання. Свою вдячність вихователям – Сидоровій Тетяні...
Автор: admin
Дата публікації: 12.06.2018
          З приходом теплої літньої пори у багатьох із нас при слові «відпочинок» перед очима спливають картинки спокійного, розміреного сільського життя - парне коров’яче молоко, духмяна свіжоскошена трава, ночівля на сіні, а значить- це явні ознаки прояву тяги до сільського туризму. У цього виду відпочинку є декілька напрямків: зелений, етнографічний, агротуризм.  Простіше кажучи, це відпочинок у сільській місцевості, в якій є культурно-пізнавальні туристичні об’єкти.
         Напевно, для цього треба їхати кудись далеко. Але ми глибоко помилилися:  для того, щоб зануритись в нову для себе атмосферу, пізнати щось незвичайне, познайомитися з іншою культурою або, можливо, навіть з іншими професіями, необхідно озирнутися навколо себе.
          І ось так несподівано 11 червня 2018 року 25 учнів школи на запрошення голови Преображенської  об’єднаної  територіальної громади Сідуна В.А. стали найпершими гостями по туристичному маршруту «Екскурсія для друга рідним краєм». Прагматичних і...
Автор: admin
Дата публікації: 12.06.2018
       Прогулянка на теплоході - це невелика, але захоплююча  подорож зі звичного місця в інший світ - світ природи, зелені і чистого повітря. Також це чудова можливість дев’ятикласникам знову зібратися разом   після вручення свідоцтв по базову середню освіту.
        Ця екскурсія включає в себе два незабутніх моменти - шлюзування і проходження навколо о. Хортиці. Випускники відчули всю гостроту почуттів у Запорізькому шлюзі - єдиному в світі гідротехнічному спорудженні з перепадом води в одній камері 37,5 м, насолоджувалися красою скелястих берегів о. Хортиці, з досить близької відстані побачили Дніпрогес, історико-культурний комплекс «Запорізька Січ». Під час прогулянки на теплоході мали можливість  проходити під залізнично-автомобільними мостами ім. Преображенського.  Це пора, коли і дев’ятикласники проектують свій міст між дитинством і безмежжям мрій, можливостей.
         На теплоході був час подумати над майбутнім, поспілкуватися з однокласниками на тему «А що далі?» Але щойно...
Автор: admin
Дата публікації: 11.06.2018
     Проходять роки, змінюються покоління, підростає юнь... Так 8 червня 2018 року 25 учнів 9 класу  отримали  свідоцтва про базову середню освіту.  Шкільні роки промайнули дуже швидко. Пролунав останній дзвінок, минула державна підсумкова атестація.
     Дев'ятий клас - це перехрестя. Хтось сміливо зробить крок за поріг школи і продовжить освіту в  коледжі або ліцеї. А хтось повернеться до школи, продовжить навчання в 10 класі. Та це буде інша історія і інший клас.
      Директор школи Гамов Олександр Григорович  перед врученням свідоцтв  про базову загальну середню освіту підсумував здобутки дев’ятикласників, звернув увагу на те, що жодне шкільне свято, чи то творче, чи спортивне, не проходило без участі і перемог цих учнів.
     Зворушливий і щирий виступ прозвучав із вуст класного керівника  Васильченко Лілії Іванівни, яка протягом п’яти років була для своїх учнів і другом, і вчителем, і наставником.Вона побажала їм, щоб їхнє життя було квітучим і буяло, як троянди на шкільному...
Автор: admin
Дата публікації: 11.06.2018
       «Бути готовим до школи - не значить уміти читати, писати, рахувати. Бути готовим до школи - значить бути готовим всьому цьому  навчатися.» Під таким гаслом працюють вчителі початкових класів нашої школи.
       З 4 червня на базі дошкільного освітнього закладу «Казка» проходять підготовчі адаптаційні заняття майбутніх першокласників. Їх в цьому році 26. Проводить заняття для майбутніх першачків вчитель початкових класів Величко І.М., яка і сама зараз активно навчається, готуючись до роботи в «Новій українській школі».
      Метою проведення таких занять є знайомство з дітьми, адаптація їх до нового освітнього середовища, створення позитивного емоційно-психологічного клімату, розвиток комунікативних навичок.
      Робочий день розпочинається з ранкової зустрічі на килимку, а далі - цікаві театралізовані заняття, захоплюючі розповіді, прогулянки на свіжому повітрі, робота в групах над створенням міні-проектів. В ході занять вчитель спостерігає за дітьми, вивчає їх індивідуальні...
Автор: admin
Дата публікації: 11.06.2018
     Ось і настала літня пора, а відповідно, час відпусток та канікул. І на наступні три місяці дітлахи можуть призабути про шкільний графік та вдосталь насолодитися своїми захопленнями, інтересами, відпочинком, спілкуванням із друзями. 
     На виконання наказу відділу охорони здоров’я, освіти, культури, молоді та спорту Малотокмачанської сільської ради Оріхівського району Запорізької області «Про організацію оздоровлення влітку 2018 р.» від 22.05.2018 р. № 15, з метою забезпечення повноцінного, якісного, безпечного відпочинку дітей було організовано дитячий табір відпочинку з денним перебуванням «Сонечко».
     3 думкою про цікаве корисне дозвілля та з метою реалізації права кожної дитини на повноцінний відпочинок, забезпечення змістовного дозвілля, задоволення інтересів і духовних запитів відповідно до індивідуальних потреб з 01  по 08 червня 2018 року у нашій школі працював цей табір.
     Для реалізації вище поставлених завдань  було організовано збалансоване харчування, чітке...
Автор: admin
Дата публікації: 11.06.2018

Сторінки