"Малотокмачанська гімназія" Малотокмачанської сільської ради

"Вчимося жити разом"

Коли на сході України розпочався збройний конфлікт і величезна кількість родин з дітьми стали вимушеними переселенцями, виникло багато проблем з їхньою адаптацією на новому місці проживання. Частина дітей перебувала в стресі через побачене  в дома, частина не могла звикнути до нової школи, вчителів, знайти нових друзів, у декого були усі ці та безліч інших проблем. 

     Тому представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні звернулося до Служби Європейської Комісії з гуманітарної допомоги та громадянського захисту (ЕСНО) по допомогу у фінансуванні проекту   «Вчимося жити разом».

     Представництво  ЮНІСЕФ в Україні залучило до виконання проекту «Вчимося жити разом» дві організації. Перша – це громадська організація «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту, яка виконує проект в частині впровадження освіти на засадах розвитку життєвих навичок. Другим виконавцем проекту «Вчимося жити разом» є Національний Університет «Києво-Могилянська  Академія», який виконує проект в частині надання психосоціальної допомоги.

     З 7 по 9 червня  в м. Токмак відбувся тренінг «Методика викладання тренінгового курсу «Вчимося жити разом» в основній і старшій школі». Мета цього тренінгу – підготовка педагогів-тренерів для впровадження і викладання цього тренінгового курсу. На цих заняттях проходили підготовку вчителі нашого навчального закладу Гамова Тетяна Василівна та Васильченко Лілія Іванівна.

     Вони були  ознайомлені з концепцією, змістом і методикою викладання тренінгового курсу «Вчимося жити разом».  Було представлено вступні презентації з даної тематики та проведено демонстраційний тренінг. Першого ж дня розподілили тренінги між вчителями для подальшої їх демонстрації. Отже, кожен мав можливість спробувати себе в ролі тренера, вибірково відпрацьовуючи уроки-тренінги для учнів 5-10(11) класів за курсом «Вчимося жити разом».  Крім цього, провівши тренінг, обговорювались пропозиції і рекомендації щодо удосконалення розробок занять. Також було представлено підсумкові презентації та з’ясовано усі питання, які виникли протягом трьох днів проходження тренінгового курсу.  Цього ж дня відбулося урочисте вручення сертифікатів. Для повного уявлення картини даного тренінгу пропонуємо вашій увазі фотозвіт.

     Детальну інформацію ви можете переглянути на сторінкі новин нашого сайту "Проект "Вчимося жити разом"

 

Про реалізацію проекту "Вчимося жити разом"

     З початку навчального року в школі впроваджується проект «Вчимося жити разом».  Проведення уроків-тренінгів за цією програмою здійснюється в рамках навчальної програми предмету «Основи здоров’я» для 5–9 класів, затвердженої Міністерством освіти і науки України, Васильченко Л.І., а також в рамках виховних годин для 10 класу Гамовою Т.В. Уроки проводяться у формі тренінгу. Тренінг — форма групової роботи, яка забезпечує активну участь і творчу взаємодію учасників між собою і з учителем.

      З 5 по 11 класи були проведені вступні тренінги. Учні були ознайомлені з метою курсу «Вчимося жити разом», структурою  та особливістю уроку-тренінгу. На занятті були використані найпопулярніші інтерактивні  методи, цікаві вправи та руханки, які забезпечують активну участь і взаємодію учасників

     Ці заняття спрямовані  на розвиток у дітей відповідного віку соціальних навичок, таких як: ефективне спілкування, співчуття, повага до прав людини, робота в команді, самоконтролю, керування стресом, розв’язання проблем, запобігання конфліктам і їх конструктивне розв’язання, протистояння негативним соціальним впливам.

     Учні отримають навички, які підвищать стійкість у складних життєвих обставинах, сприятимуть їх адаптації до нових умов, допоможуть знайти нових друзів і відновити душевний спокій.

     Будемо сподіватися, що після  тренінгових занять діти  почуватимуться більш упевненими, підвищиться рівень їхньої самоповаги та самоконтролю, у класі створиться особлива  атмосфера дружби, толерантності, довіри та підтримки.

      Фоторепортаж ви можете переглянути в фотоальбомі "Вчимося жити разом (2016 рік)"

     Детальнішу інформацію ви можете на сторінках новин нашого сайту "Про реалізацію проекту "Вчимося жити разом"

Он-лайн-опитування

     На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 11.01.2016 №5 "Про затвердження плану заходів з реалізації спільного проекту "Вчимося жити разом"" та відповідно до листа МОН України від 08.09.2016 №2/2-14-1771-16 "Про проведення он-лайн опитування у загальноосвітніх навчальних закладах у межах проекту "Вчимося жити разом", наш навчальний заклад бере участь в он-лайн опитуванні учнів і вчителів.

      Он-лайн опитування учнів проводиться у шкільному кабінеті інформатики фотозвіт.

Тренінг «Як досягти мети»

     23 вересня учні 10 класу стали учасниками тренінгу «Як досягти мети». У ході заняття вони довідалися що таке цілі, якими вони бувають. Познайомилися з результатами соціологічних досліджень з питання «Як не упустити можливостей на шляху до своєї мрії». Учасники тренінгу поділилися з присутніми своїми мріями, спробували використати методику Smart  для конкретизації поставленої цілі. Також застосували методику аналізу ( Swot ) для визначення власних можливостей на шляху до омріяного.

     Атмосфера довіри, взаємо підтримка під час тренінгу відобразилася у смайликах «Супер!» та «Непогано», які залишили учасники заняття.

     Тож хай шлях до мрії був легким та коротким, але обов’язково спланованим та обдуманим фотозвіт.

Тренінг «Ефективне спілкування»

     Напередодні осінніх канікул, 28 жовтня, учні 10 класу побували на тренінзі «Ефективне спілкування». Ще раз переконалися, що спілкування є складним багатоплановим процесом, а тому треба володіти певними закономірностями, виробляти стратегію взаємодії.

    У ході музичної руханки, виконання тренінгових вправ старшокласники довідалися про 5 кроків до ефективного спілкування: STEPS. Спільно вирішили, що бути ввічливим у взаєминах, слухати один одного, підтримувати,  власне і не важко.

     А смайлики, що підсумували треніг були усміхненими та життєрадісними.

     Пропонуємо вашій увазі фотозвіт.

Тренінг «Запобігання та розвязання конфліктів  »

     8 листопада учні 10 класу на тренінзі  «Запобігання та розв’язання конфліктів» ознайомилися  з «плюсами» та «мінусами» конфлікту, відпрацювали стилі поведінки в конфліктній ситуації, демонстрували уміння розв’язувати конфлікти. У ході заняття було використано мозковий штурм, рухливу гру «Прохід над прірвою», учні побували у ролі скептиків та оптимістів і через вправу «Відкритий мікрофон» висловили  свої думки , враження, що виникли у них під час тренінгу.

     Пропонуємо вашїй увазі фотозвіт.