"Малотокмачанська гімназія" Малотокмачанської сільської ради

Вимоги безпеки життєдіяльності учнів під час карантину

     Згідно зі ст. 1 Закону України від 06.04.2000 № 1645- ІІІ «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантин — це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.

     Запровадження своєчасних карантинних заходів у боротьбі з COVID-19 показує, що цьому лихові можна зарадити. Головне – дотримуватися затверджених правил і дбати про особистий захист.

    Тому нагадуємо  основні правила поведінки в умовах карантину з урахуванням запроваджених урядом посилених обмежувальних заходів: при виході з дому майте з собою документи, що посвідчують особу; носіть маску у громадських місцях.

     До них належать: під'їзди, підземні переходи, стадіони, парки, сквери, дитячі майданчики, зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них, церкви та 50-метрова зона навколо них, ліфти, державні установи, медичні установи тощо. Тому на вулицю обов’язково вдягайте маску, оскільки у будь-який момент можете опинитись на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».

  • Утримайтеся від тривалих прогулянок. Уникайте великого скупчення людей. Не відвідуйте парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони, спортивні та дитячі майданчики.
  • Дбайте про засоби захисту, якщо за необхідності вам довелося вийти на вулицю: одягайте маску і не торкайтесь руками обличчя;  дотримуйтесь соціальної дистанції не менше 1,5 м; носіть рукавички або користуйтесь серветками, відчиняючи двері під’їздів, кнопок ліфтів тощо;  обробляйте руки антисептиком, а повернувшись додому, ретельно помийте їх з милом. 

  При нездужанні не виходьте з дому, щоб не заражати інших людей.

  Не вживайте самостійно медичних медикаментів чи препаратів, не рекомендованих лікарем.

   Якщо ви погано почуваєтеся, а дорослих поряд немає, слід викликати швидку медичну допомогу за номером 103, описавши свій стан, назвавши номер свого телефону, домашню адресу, прізвище, ім'я, а також треба зателефонувати батькам.

   Піклуйтеся про своє здоров’я, бережіть своїх рідних і пам’ятайте, карантин – явище тимчасове.