Комунальний заклад" Малотокмачанська загальноосвітня школа I-III ступенів" Малотокмачанської сільської ради Оріхівського району Запорізької області

Новорічні традиційні вітання

      За тиждень після коляди, напередодні Нового Року (за старим стилем), - Щедрий Вечір. Це - залишок стародавнього, імовірно, дохристиянського звичаю. За християнським календарем - це день Меланії. В народній традиції обидва свята об'єднались, і тепер маємо Щедрий Вечір, або свято Меланки.

      Маланка (Меланка, Меланки) - українське народне і церковне свято, вечір  напередодні  Старого Нового року,  або святого Василія Великого ( 14 січня); новорічний обряд з традиційним переодяганням у тварин і фольклорних персонажів.

      Меланка ходить від хати до хати зі своїм "почотом", до якого входять орач, сівач, дід, ведмідь, коза, журавель, циган з цигаркою і чорт з ріжками. Але заходять вони тільки до тих хат, де збираються дівчата, тож їм доводиться питатись у них дозволу зайти пощедрувати. Після веселощів хлопці і дівчата разом сідають до столу.

      13 січня до школи завітали Маланочки - учениці школи, їх мами, працівниці сільського будинку культури з привітаннями напередодні Старого Нового року. Яскраве дійство – одна з традицій нашого народу – з радістю було сприйнято учнями, працівниками школи, стало прикладом збереження і розвитку національних традицій та обрядів.

      Виховуючи повагу до українських традицій та звичаїв учні нашої школи Васильченко Д. (9 клас), Химич Н. (9 клас), Лисанова Ж. (9 клас), Баюра А. (9 клас), Токарєва А. (9 клас), Гуза Є.(10 клас), Анікєєва В. (10 клас) та Анікєєва В.( 11 клас) на чолі з директором сільського будинку культури Пасічник М.Ю та керівником гуртків Булавіною А. О. відвідали оселі наших односельчан, підприємства нашого села, привітали всіх із Різдвяними святами та провели обряд меланкування чим подарували гарні, святкові, позитивні емоції.

     Фоторепортаж можна переглянути за посиланням Новорічні традиційні вітання (2020 рік).

    Детальніше про свято Меланки можна дізнатись за посиланням Свято Маланки – Щедрий Вечір, і Василя – старий Новий рік.

Додати новий коментар

Plain text

  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.