"Малотокмачанська гімназія" Малотокмачанської сільської ради

Акція “16 днів проти насильства”

     З 25 листопада по 10 грудня 2020 року в Україні, в КЗ «Малотокмачанська ЗОШ І-ІІІ ст.» зокрема, проходить акція “16 днів проти насильства”. Акція проводилась з метою привернення уваги учасників навчально – виховного процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення, адже найвищою цінністю будь – якої держави є людина, її життя і здоров’я, честь, і гідність, недоторканність та безпека.

      Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

     Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

  1. рудня – Міжнародний день прав людини.

     3 25 листопада по 2 грудня  соціальним педагогом Цапук А.В.  були проведені ряд заходів для учнів 1-4-х, 7-х та 10-11 класів (у звязку з ситуацією епідемії COV-19): проведено анонімну діагностику учнів 7-х, 10-11-х класів з питань насилля та булінгу в школі; проведено акцію #НАСИЛЬСТВОЦЕ# серед учнів 4-Б, 7-х, 10-11-х класів; проведено розвивальну виховну годину «Мій улюблений світ – без насильства» в 2-Б класі; виготовлено плакат з учнями 2-Б класу «Ми проти насильства»; оформленно інформаційний стенд “Світ без насилля”; інтерактивне заняття “Я і мій друг” з учнями 1-го  класу; практичне заняття “Сім стрічок Конвенції ООН” з учнями 10  класу.

      Проведені заходи стали приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги  до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.

     Фоторепортаж можна переглянути у фотоальбомі Акція “16 днів проти насильства” (2020 рік).