Комунальний заклад" Малотокмачанська загальноосвітня школа I-III ступенів" Малотокмачанської сільської ради Оріхівського району Запорізької області

Підказки з написання

Формати тексту

Plain text

 • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>

  Цей сайт підтримує HTML вміст. В той час як повне вивчення HTML є непростим завданням, засвоїти використання невеликої кількості основних тегів HTML дуже просто. В цій табличці наводяться приклади застосування тегів, що дозволені на сайті.

  За додатковою інформацією звертайтеся до Специфікацій HTML W3C або використовуючи ваш улюблений пошуковувач знайдіть інші сайти, де пояснюють HTML.

  Опис теґаВи пишетеОтримуєте
  Якори використовують для створення посилань на інші сторінки.<a href="http://mtschool.com.ua">Малотокмачанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів</a>Малотокмачанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
  Курсив<em>Курсив</em>Курсив
  Виділений<strong>Виділений</strong>Виділений
  Цитата<cite>Цитата</cite>Цитата
  Процитований блок<blockquote>Процитований блок</blockquote>
  Процитований блок
  Текст для відображення початкового програмного коду<code>Вихідний код</code>Вихідний код
  Ненумерований список – використовуйте <li> для початку кожного елементу списку<ul> <li>Перший елемент</li> <li>Другий елемент</li> </ul>
  • Перший елемент
  • Другий елемент
  Пронумерований список - використовуйте <li> на початку кожного елементу списку<ol> <li>Перший елемент</li> <li>Другий елемент</li> </ol>
  1. Перший елемент
  2. Другий елемент
  Немає допомоги для теґу li.
  Списки визначень подібні до інших списків HTML. <dl> починає увесь список визначень, <dt> починає кожний термін для визначення і <dd> починає самий опис терміну.<dl> <dt>Перший термін</dt> <dd>Перше визначення</dd> <dt>Другий термін</dt> <dd>Друге визначення</dd> </dl>
  Перший термін
  Перше визначення
  Другий термін
  Друге визначення
  Немає допомоги для теґу dt.
  Немає допомоги для теґу dd.

  Більшість незвичних символів можна без жодних проблем вводити напряму.

  Якщо виникають проблеми, спробуйте використати мнемонічні символи HTML. Типовий приклад виглядає наступним чином: використовуйте &amp; для вводу символу амперсанду &. Повний список мнемонічних символів дивіться на сторінці специфікації HTML про мнемоніки.

  Опис символаВи пишетеОтримуєте
  Амперсанд&amp;&
  Більше ніж&gt;>
  Менше ніж&lt;<
  Лапки&quot;"
 • Рядки та абзаци розпізнаються автоматично. Теґи переносу рядка <br />, абзацу <p>, та кінця абзацу </p> додаються автоматично. Якщо абзац не розпізнано, просто додайте кілька порожніх рядків.

PHP code

 • Використовуючи додатковий PHP код.

  Додатковий PHP код може бути вбудовано в деякі типи матеріалів сайту, включаюси блоки і повідомлекння. Незважаючи на потужні та гнучкі можливості, що надаються даним фільтром, це значимо і небезпечно в руках зловмисника. Навіть довірений користувач може випадково нашкодити сайту, введенням погано сформованого або неправильного PHP коду.

  Якщо Ви незнайомі із PHP, SQL або Друпалом, не використовуйте додатковий PHP код в матеріалах. Експерименти з PHP кодом можуть привести до пошкодження бази даних, відображати некоректно Ваш сайт, або погіршити рівень безпеки.

  Примітки:

  • Пам'ятайте про подвійну перевірку кожної стрічки щодо синтаксису і логічних помилок перед зберіганням.
  • Оператори повинні бути коректно закінчені крапками з комою.
  • Глобальні змінні в Вашому PHP коді пам'ятають свої значення після виконання Вашого скрипта.
  • register_globals зараз вимкнено. Якщо Вам потрібно використовувати форми, вивчіть і зрозумійте функції Друпал Form API.
  • Використовуйте print або return оператор в вашому коді для виводу матеріалу.
  • Розробляйте і тестуйте Ваш PHP код, використовуючи окремий тестовий скрипт та допоміжну базу даних перед впровадженням на реальний сайт.
  • Продумайте використання власного PHP, розробивши спеціальний модуль або template.php файл проти вбудовування його безпосередньо в матеріал або блок.
  • Будьте уважні, що можливість вбудовування PHP коду в матеріал надається модулем PHP фільтра. Якщо цей модуль вимкнений або видалений, тоді блоки та матеріал з вбудованим PHP коом можуть відобразити чистим текстом Ваш код, замість його виконання.

  Базовий приклад: Створення блоку "Welcome", що привітає відвідувачів простим повідомленням.

  • Додайте на сайт власний блок з назвою "Вітаємо". Встановіть у ньому текстовий формат "PHP code" (чи інший формат, що підтримує введення PHP), і додайте у Вміст блоку наступне:

   print t('Вітаємо, відвідувач! Дякуємо за візит.');
   
  • Щоб відобразити ще й ім'я зареєстрованого користувача, використовуйте наступне:

   global $user;
   if ($user->uid) {
    print t('Вітаємо, @name! Дякуємо за візит.', array('@name' => format_username($user)));
   }
   else {
    print t('Вітаємо, відвідувач! Дякуємо за візит.');
   }
   

  Drupal.org надає деякі приклади PHP фрагментів, або Ви можете створити свої персональні в разі вміння кодувати з допомогою PHP і наявності знань системи Друпал.