Радість пізнання чогось нового, цікавого, силу добра , любові відчули учні 4-А класу разом зі своїм вчителем Савченко Наталією Олександрівною під час проведення заочної подорожі Країною Радості й Добра, створеної відомим вченим, педагогом, людиною з великої букви В.О.Сухомлинським. Розпочалась подорож презентацією життєвого і творчого шляху письменника. Далі відбулося оглядове знайомство з його творчою спадщиною, що зароджує в дитячій душі високі моральні, гуманістичні почуття – любов до Батьківщини, до навколишньої природи, любов до батьків, до ближнього, повагу до людей похилого віку, милосердя до немічних, нещасних. Звучало живе слово письменника. «Казка,- любив повторювати Сухомлинський,- це, образно кажучи, свіжий вітер, що роздмухує вогник дитячої думки й мови».
Не менш захоплюючими були інсценівки його казок «Тільки живий і красивий», «Що найтяжче журавлям», «Як Бджола золотою стала», в яких діти проявили себе як талановиті та мудрі актори.
Корисною була зупинка в «Місті Читайликів» з переглядом виставки книг «Серце, віддане дітям».
Зупинка «Ігрова» поглибила знання школярів про моральні норми і культуру поведінки («Злови чарівне слово»). А відгадування загадок допомогло розкитку вміння міркувати, доводити, пояснювати, оцінювати свої вчинки та дії інших людей.
Багато позитивного, цінного винесли учні з цієї подорожі, а саме головне – вони навчилися думати, відчувати, радіти й сумувати не лише своїми власними радощами й печалями, а й татовими і маминими, дідусевими й бабусиними, братовими й товаришевими, зайчика і синички, верби і тополі, місяця й вітру, всієї нашої
Землі.
Добрим бути просто чи не просто?
Не залежить доброта від зросту.
Як людей полюбиш – пошануєш,
Силу для добра в душі відчуєш.
І закрутиться Земля скоріше,
Якщо разом станемо добріші.
Доброта з роками не старіє,
Доброта від холоду зігріє.
І якщо вона, як сонце світить,
То радіють і дорослі, й діти.