Війна змусила нас покинути свої домівки, призвела до пошкодження закладу освіти, учні та вчителі гімназії зараз перебувають у різних регіонах України. Все це зробило неможливим очне навчання у рідній гімназії. Можливість отримувати підтримку від вчителів, спілкування з однокласниками значно обмежилась, що ускладнило дітям доступ до їхнього невідємного права — права на освіту.
“Доступ до освіти — фундаментальне право кожної дитини”, — зазначив Мунір Мамедзаде, Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Тому ЮНІСЕФ підтримує навчальний процес в Україні, щоб підкреслити важливість безперервної освіти для дітей у всіх форматах, у тому числі дистанційного навчання за допомогою цифрових пристроїв. Використання комплексних стратегій здатне попередити подальші освітні втрати та допоможе надолужити знання”.
Всього ЮНІСЕФ у березні-квітні 2024 року у співпраці з Міністерством освіти і науки України надав майже 39 тисяч ноутбуків учням з 8 областей. Завдяки підтримці Глобального партнерства заради освіти (GPE) та Європейського Союзу українські школярі продовжують отримувати доступ до освіти і зможуть долучатися до онлайн-занять.
Наша гімназія в рамках цього проєкту отримала 21 ноутбук. У співпраці з Малотокмачанською сільською радою ноутбуки передані у тимчасове користування дітям-переселенцям.
Раніше, у 2023 році, 15 учнів нашої гімназії вже отримали девайси, з числа закуплених ЮНІСЕФ коштом Європейського Союзу, урядів Республіки Корея та Японії, за підтримки Глобального партнерства заради освіти (GPE), а також за фінансової підтримки національних комітетів ЮНІСЕФ та в межах ініціативи «Технології для біженців» від Breakthrough Prize Foundation.
Ми вдячні всім, причетним до цієї важливої справи, організаціям за таку вагому допомогу і сподіваємося на подальшу підтримку і співпрацю.