"Малотокмачанська гімназія" Малотокмачанської сільської ради

День села (Велопробіг місцями бойової слави)

     Минули десятиліття після жахливих подій Другої світової війни, але ми свято бережемо світлу пам'ять про загиблих у тих боях. Кожного року до Дня визволення нашого села від загарбників проводиться туристичний велопробіг по місцях бойової слави. Не виключенням стало і 16 вересня цього року. Учні 11 класу під керівництвом вчителя «Захисту України» Борисенка О.Ю. здійснили велопробіг до пам’ятного знаку на місці бою 150-го гвардійського артилерійського протитанкового полку за визволення с. Мала Токмачка.

     Відстань велопробігу була великою, шлях складним, але всі учасники прагнули спробувати подолати той відрізок шляху, який свого часу пройшли наші воїни-визволителі.

     Проїхали одне поле, друге, третє…. Йде косовиця. Збирають насіння соняшнику. Світить сонце. Життя прекрасне. І під’їжджаючи до пам’ятного знаку, учні все більше усвідомлювали, кому ми повинні завдячувати цим. Що ми можемо зробити? Саме мале: пройти цим шляхом, упорядкувати територію, вшанувати пам'ять загиблих воїнів хвилиною мовчання та покладанням квітів.

     Головне, що цей велопробіг не залишив нікого з учасників байдужим, сприяв збереженню історичної пам’яті про  буремні роки війни. 

     Фоторепортаж ви можете переглянути в фотоальбомі: День села (Велопробіг місяцями бойової слави ) (2021 рік).