"Малотокмачанська гімназія" Малотокмачанської сільської ради

9 травня - свято Великої Перемоги

     Війна… Страшне слово, скільки в ньому ненависті, злості, крові, сліз, розбитих сердець, скалічених доль, смертей, болю, а разом з цим - це відвага, мужність, героїзм, подвиг і, нарешті, Перемога!

    Яке щастя, що та, така вистраждана, вимолена перемога була за нами, що не задарма мільйони радянських солдат полягли у сиру землю на полях битви, вони віддали найцінніше, що мали – життя, за нас, за своїх нащадків, за мирне і чисте небо над головою, за свободу, за Батьківщину!

     З кожним роком усе далі відходять від нас події радянсько-німецької війни. Давно закопані окопи, зарубцювались рани колишніх солдат, але наша пам'ять щоразу повертається до минулого, адже те, що звідано і пережито, не забудеться ніколи! Це подвиг, якого не знала історія!

     9 травня… Щороку в цей день ми відзначаємо День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Напередодні учні Малотокмачанської ЗОШ І-ІІІ ступенів активно включилися у підготовку та проведення заходів, які відбувалися в селі  з нагоди Великої Перемоги (мітинг та концертна програма в будинку культури).

    Традиційно цього дня  біля Меморіального комплексу загиблим воїнам у центрі села відбувся мітинг, у якому також взяли участь педагогічний та учнівський колектив нашої школи.  З гордістю кращі учні несли почесну варту та покладали гірлянду до меморіалу загиблих воїнів.

     Мітинг відкрив сільський голова Малахатка А.М., привітавши всіх зі Святом Великої Перемоги. Анатолій Миколайович наголосив, що 23% воїнів Червоної Армії складали вихідці з України. Зі словами вітання до всіх присутніх звернулися голова ветеранської організації села Носенко А.М.,  лейтенант внутрішньої служби ДУ «Оріхівської виправної колонії (№ 88)» Остапчук О. М. З молитвою та словами пам’яті про загиблих звернувся настоятель Свято-Вознесенського  храму  отець Іоанн. Ведучі урочистого мітингу, присутній поет-земляк Левченко Іван Васильович наголосили на тому, що не щезне з пам’яті людської, не відійде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога. Вперше під час урочистого мітингу до Дня Перемоги над нацизмом в Другій Світовій Війні було започатковано нову традицію під назвою "Симфонія пам'яті", коли квіткою маку, як символом пролитої крові наших загиблих воїнів, ми увінчуємо їх пам'ять.

     По закінченню  мітингу працівники Малотокмачанської сільської ради пригощали всіх присутніх солдатською кашею, а Малотокмачанський сільський будинок культури порадував односельчан, запросивши на святковий концерт учасників художньої самодіяльності села. Надовго запам'ятаються присутнім аматорський фольклорний колектив "Токмачаночка", молодіжний гурт «Спецефект», 38 учнів нашої школи, які прийняли активну участь у підготовці свята, та мешканці села Білогір'я.

     Зараз ми, як ніколи,  усвідомлюємо,  що таке війна. В наш час, коли ми бачимо перед очима кадри телевізійних новин із зони ООС, то розуміємо, що вислів «душу й тіло ми положим за нашу свободу» став для сучасної української нації не просто словами з гімну, це стало станом душі.

    Вічна слава Переможцям! Бажаємо всім міцного здоров’я, бадьорості духу, довгих років життя, тепла та родинного затишку.

   Цього дня о 10 годині до школи завітали представники учнівських колективів міста Оріхова. Вони відвідали шкільний історико-краєзнавчий музей, де екскурсію провів директор школи вчитель історії Гамов Олександр Григорович.

     Фоторепортаж ви можете переглянути за посиланням: 9 травня - свято Великої Перемоги (2019 рік) та Екскурсійна зустріч (2019 рік).